Piesi dostali 2 tys. zł mandatu za proste przewinienie. Jeśli tak robisz, to uważaj - policjanci są na to wyczuleni

Piesi dostali 2 tys. zł mandatu za proste przewinienie. Jeśli tak robisz, to uważaj - policjanci są na to wyczuleni

przejazd kolejowy fotoradar fotoradary pkp zmiana przepisów

Podaj dalej

Od 1 stycznia 2022 roku zwiększyły się kary finansowe za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zmiany w wysokości mandatów karnych wzrosły nie tylko dla kierujących pojazdami silnikowymi, dotknęły również rowerzystów i pieszych. Przekonały się o tym wszystkie osoby, które wczoraj przejazd kolejowy w Zalesiu Górnym postanowiły pokonać ignorując opuszczone zapory i nadawany sygnał czerwony.

Wczoraj policjanci piaseczyńskiej drogówki wspólnie z dzielnicowymi z Posterunku Policji w Zalesiu Górnym prowadzili działania „Bezpieczny przejazd kolejowy”. W ciągu zaledwie kilku godzin ujawnili czterech pieszych oraz dwóch kierujących pojazdami, którzy postanowili pokonać przejazd kolejowy zapominając o obowiązujacych tam przepisach. Świadkami omijania kolejowych zapór oraz lekceważenia światła czerwonego na sygnalizatorze byli policjanci. Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów każdy z uczestników ruchu drogowego otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych.

Kierowcom i pieszym przypominamy, że zarówno przejście jak też kontynuuowanie jazdy pojazdem przez przejazd kolejowy jest dozwolone dopiero po całkowitym otwarciu rogatek oraz po zakończeniu nadawania przez sygnalizator świetlny koloru czerwonego. Pamiętajmy, że lekkomyślne zachowanie w pobliżu przejazdu kolejowego może kosztować nas życie – bez względu na to czy poruszamy się samochodem, rowerem czy też jesteśmy pieszymi.

POLICJA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News