Pierwsze zwroty pieniędzy już na kontach Polaków. Warto złożyć deklarację jak najszybciej

Pierwsze zwroty pieniędzy już na kontach Polaków. Warto złożyć deklarację jak najszybciej

rekompensata fiat 126p 1500 pieniądze przedpłata

Podaj dalej

Podatnicy złożyli już ponad 2 mln deklaracji przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) w usłudze Twój e-PIT.
Pierwsze zwroty podatku trafiły na konta podatników. Urzędy skarbowe zwróciły im łącznie ponad 370 mln zł.

Niskie podatki to obniżka stawki PIT z 17% do 12%, wyższa kwota wolna od podatku wynosząca aż 30 tys. zł, wyższy próg podatkowy (120 tys. zł zamiast 85 tys. zł) – dzięki temu 20 mln. Polaków zapłaciło niższe podatki w 2022 r. Wprowadzone zmiany podatkowe nie wpłyną na sposób rozliczenia z urzędem skarbowym. Dzięki usłudze Twój e-PIT podatnicy łatwo rozliczą PIT i szybko otrzymają zwrot podatku.

Zachęcam do korzystania z usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym, gdzie można w najprostszy sposób rozliczyć się z podatku. Docenia to coraz więcej podatników, którzy w tym roku złożyli już w naszej usłudze ponad 2 mln deklaracji – zaznacza szef KAS mł. insp. Bartosz Zbaraszczuk

Rozliczenie PIT w formie elektronicznej niesie za sobą szereg korzyści. Zwrot podatku otrzymamy maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia deklaracji. Dzięki automatyzacji zwroty podatku z większości zeznań PIT-37 złożonych w usłudze Twój e-PIT trafiają na konto znacznie szybciej, nawet do 10 dni. W ramach tegorocznych rozliczeń zwróciliśmy już podatnikom ponad 370 mln zł. To zwroty z 215 tys. złożonych deklaracji – podkreśla zastępca szefa KAS Anna Chałupa.

dopłaty na zieloną energię
Pixabay

Twój e-PIT w liczbach

Podatnicy korzystający z usługi złożyli już ponad 2 mln formularzy PIT za 2022 rok, w tym:

  • 1 mln 863 tys. deklaracji PIT-37,
  • 82 tys. deklaracji PIT-28,
  • 33 tys. deklaracji PIT-38,
  • 29 tys. deklaracji PIT-36.
  • 2 tys. oświadczeń PIT-OP.
  • 2,4 tys. deklaracji PIT-DZ.

Twój e-PIT tylko w e-US

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News