Perfekcyjny korytarz życia w wykonaniu polskich kierowców! W końcu się nauczyliśmy!

Perfekcyjny korytarz życia w wykonaniu polskich kierowców! W końcu się nauczyliśmy!

Podaj dalej

Wydawać by się mogło, że wielu polskich kierowców nie ma pojęcia jak zachować się w korku. Gdy słyszą sygnały pojazdu uprzywilejowanego – wielu z nich wpada w niepotrzebną panikę. Ten film pokazuje, że nasza wiedza o tym co począć w tego typu przypadkach powoli się zmienia – na lepsze. Oto jak utworzyć idealny korytarz życia.

Tak to się właśnie robi! Brawo!

Od 6 grudnia ubiegłego roku w Polsce istnieje obowiązek tworzenia korytarzy życia i jazdy na suwak. Jednak w wielu krajach zachodniej Europy kierowcy już od kilkunastu lat nauczeni są, że korytarze życia tworzy się automatycznie, dojeżdżając do zatoru.

Zapewnienie odpowiednio wcześniej wolnej przestrzeni dla pojazdów ratunkowych, które muszą poruszać się w korku, może zaważyć na czyimś życiu. To, że absolutnie nie odstajemy od naszych zachodnich kolegów udowodnili kierowcy, którzy 27 września utworzyli na autostradzie A2 perfekcyjny korytarz życia.

Po wypadku z udziałem pięcioosobowej rodziny na miejsce zdarzenia wezwane zostały służby ratunkowe. Tylko dzięki wzorowemu zachowaniu uczestników ruchu drogowego – dotarły na miejsce na czas. Czapki z głów!

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News