Pasażerowie wpadli w histerię. Niesamowity styl prowadzenia kierowcy autobusu

Pasażerowie wpadli w histerię. Niesamowity styl prowadzenia kierowcy autobusu

Podaj dalej

Większość z kierowców, podążających codziennie tą sama trasą, nie zważa na pewne ewentualności pojawiającego się niebezpieczeństwa. Bardzo często kierujemy się rutyną i przyzwyczajeniem co do przebytej drogi. A to błąd.

Na pamięć

Codzienne pokonywanie tej samej trasy z punktu A do punktu B sprawia, że kierowcy pewne czynności na jej odcinku wykonują automatycznie. To nie tylko kwestia zapamiętania drogi, ale bardzo często również rutyna i monotonia. I właśnie to ostatnie, nie wróży na trasie niczego dobrego. Kierowca pewny drogi którą pokonuje czuje się bezpiecznie, bo zna ją przecież jak własną kieszeń. „Popis” takiej jazdy dał pewien kierowca autobusu w Chinach.

Motocyklista ryzykowny manewr przypłacił życiem. To się nie mogło udać

Jak widać na załączonym nagraniu – kierowca musiał znać drogę niemal na pamięć, ponieważ przejechał ją w delikatnie mówiąc… brawurowym stylu. Wysokich umiejętności i wyczucia pojazdu nie sposób mu odmówić, jednak nie zmienia to faktu, że gdyby na drodze pojawił się inny pojazd, mogłoby dojść do tragedii. Z resztą świadczą o tym reakcje i krzyki pasażerów. Sami zobaczcie ten spektakularny, aczkolwiek bardzo niebezpieczny przejazd.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News