Parkowanie w ten sposób to pewna konfiskata samochodu. W Warszawie już 16 aut trafiło pod młotek

Parkowanie w ten sposób to pewna konfiskata samochodu. W Warszawie już 16 aut trafiło pod młotek

Parking

Podaj dalej

Samochody zaparkowane w nieprawidłowy sposób to zmora mieszkańców wszystkich wielkich miast. Jeszcze gorzej jest wtedy, kiedy auta zostają w jednym miejscu na dłużej.

Warszawska Straż Miejska oraz stołeczni urzędnicy postanowili w końcu coś z tym zrobić. W połowie marca ruszyła druga akcja miejskich drogowców, której celem jest usunięcie pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub takich, których stan wskazuje, że nie są używane.

Następnie samochody są odholowywane przez funkcjonariuszy SM na parkingi – głównie policyjne oraz prywatne, z właścicielami których miasto podpisaną ma umowę.

parking prywatny mandat mandaty mandatów
fot. pixabay

Właściciele pojazdów mają od tego momentu 6 miesięcy na odbiór swoich aut. Jeśli tak się nie stanie, przechodzą one na własność miasta. Następnym krokiem w tej układance jest ich licytacja. W tym miesiącu pod młotek trafiło 16 samochodów, w tym me mercedesy, audi, ople, ford, mazda czy fiat.

„W 2020 r. ze stołecznych ulic usunęliśmy na polecenie służb 10 626 nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i 1 978 wraków. Tylko w zeszłym roku odholowaliśmy odpowiednio 12 213 i 1 816 pojazdów, zaś w bieżącym – odpowiednio 1783 i 326” – podsumowują urzędnicy z ZDM.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News