PALIWA: Polska reaguje na sankcje nałożone na Rosję. "Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz"

PALIWA: Polska reaguje na sankcje nałożone na Rosję. "Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz"

rafineria-w-mozejkach-1

Podaj dalej

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapewnił Polską Agencję Prasową, że koncern będzie realizować wytyczne wynikające z sankcji międzynarodowych nałożonych na Rosję. W grę wchodzi nawet całkowite wstrzymanie dostaw ropy ze Wschodu.

„PKN Orlen obserwuje sytuację na Ukrainie i jest przygotowany na każdy scenariusz, również całkowite wstrzymanie dostaw z kierunku wschodniego. To wyłącznie efekt działań prowadzonych na przestrzeni ostatnich czterech lat. W tym czasie zbadaliśmy wiele różnych gatunków rop w naszych rafineriach i dzięki temu jesteśmy przygotowani do zabezpieczenia w każdym scenariuszu naszych rafinerii w kraju i za granicą” – powiedział Daniel Obajtek dla PAP

Prezes PKN Orlen zaznaczył, że priorytetem jest zapewnienie ciągłości pracy rafinerii i bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz całego regionu, w tym Litwy, Łotwy, Estonii, Czech i Słowacji. Obecnie rosyjska ropa jest przerabiana w zaledwie ok. 50 proc., reszta pochodzi z kierunków alternatywnych, Arabii Saudyjskiej, USA czy Afryki Zachodniej.

 

fot. Orlen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News