Padł nowy niechlubny rekord na polskich drogach? Nie do wiary ilu pijanych kierowców jednego dnia zatrzymali policjanci

Padł nowy niechlubny rekord na polskich drogach? Nie do wiary ilu pijanych kierowców jednego dnia zatrzymali policjanci

piwo bezalkoholowe jazda samochodem

Podaj dalej

To nie był trzeźwy wtorek na podlaskich drogach. Tylko jednego dnia policjanci zatrzymali ponad 60 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 27-latek zatrzymany przez kolneńskich policjantów. Mężczyzna jechał renault mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj ponad 160 policjantów głównie z drogówki, prowadziło wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców na drogach Podlasia. W sumie od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora funkcjonariusze przebadali niemal 8850 kierujących. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali ponad 60 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazło się 3 kierowców, którzy mieli zakaz prowadzenia pojazdów.

alkomat samochód bokada zapłonu immobiliser alkoholowy
fot. pixabay

Niechlubnym rekordzistą okazał się 27-latek zatrzymany przez kolneńskich policjantów. Mieszkaniec powiatu jechał renault mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę po alkoholu. Natomiast w Krynkach, sokólscy policjanci, zatrzymali do kontroli renault. Badanie alkomatem 40-letniego kierowcy wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec gminy Sokółka miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do stycznia 2023 roku.

Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, gdy wypije alkohol. W 2021 roku podlascy policjanci zatrzymali blisko 3400 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Przez pierwszych 6 miesięcy tego roku to już niemal 1530 kierujących po alkoholu. Przypominamy, że zasada „Piłeś? Nie jedź!” jest zawsze aktualne.

POLICJA PODLASKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News