Oto pierwszy duński hipersamochód. Ma 1177 koni i brzmi jakby chciał cię zabić [WIDEO]

Oto pierwszy duński hipersamochód. Ma 1177 koni i brzmi jakby chciał cię zabić [WIDEO]

zenovo

Podaj dalej

Jeśli do tej pory Dania kojarzyła się wam wyłącznie z LEGO, to po obejrzeniu tego filmu z pewnością się to zmieni. A wszystko za sprawą Zenvo TSR-S – jednego z najbardziej złowieszczo wyglądającego samochodu, jaki kiedykolwiek widzieliśmy.

Firma Zenvo to duński producent supersamochodów, który w 2016 roku zaprezentował model TSR-S. Maszyna przeszła niedawno pierwszy poważny lifting, dzięki czemu prezentuje się jeszcze bardziej okazale. Piękno jednak to pojęcie względne, przejdźmy zatem do tego, co tygryski lubią najbardziej – osiągów.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Dzięki wprowadzonemu w 2020 roku układowi hybrydowego wsparcia, kierowca TSR-S ma teraz do dyspozycji kosmiczne 1177 KM, które generowane są z 5,8-litrowej, podwójnie doładowanej jednostki V8.

Przekładnia o 8 przełożeniach pozwala rozpędzić się do setki w 2,9 sekundy. 200 km/h pojawia się natomiast na liczniku już po 6,8 sekundy. Wszystko to dzięki zastosowanym materiałom, przez które pojazd stał się bardzo lekki. Prawie cały samochód zrobiony jest z carbonu – wliczając w to nawet kokpit. Zastanawiacie się zapewne jak to „idzie” i brzmi? Odpowiedź znajdziecie w poniższym materiale.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News