Oto najlepsze silniki Diesla wszech czasów. Jeśli masz jeden z nich, to tak jakbyś wygrał w totka [WIDEO]

Oto najlepsze silniki Diesla wszech czasów. Jeśli masz jeden z nich, to tak jakbyś wygrał w totka [WIDEO]

Podaj dalej

Wydawać by się mogło, że w ostatnich latach klienci masowo odwracają się od silników wysokoprężnych. Powód takiego stanu rzeczy jest prosty – obawiają się, że przyszłe naprawy pochłoną fortunę.  I rzeczywiście – w niektórych przypadkach może być drogo, a nawet ekstremalnie drogo. Na szczęście są też jednostki warte uwagi, które przez wielu ekspertów oceniane są jako niemal niezniszczalne. Przed wami najlepsze silniki Diesla wszech czasów.

Zobacz na GeekBlog.pl: Clubhouse zdobywa szturmem Bliski Wschód. Rząd Arabii niezadowolony

Top 10

Zakup nowego lub używanego samochodu wymaga wielu przemyśleń co do marki, modelu i wreszcie – jednostki napędowej. Jeśli z reguły pokonujemy długie trasy, naturalnym będzie wybór auta z jednostką wysokoprężną. Jeśli jednak nade wszystko zależy nam na dobrym, mało awaryjnym silniku, to warto inne aspekty odłożyć na drugi plan i skupić się na motorze, a nie modelu czy marce.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

dobry diesel silnik

Czytaj też: Zmatowiałe lampy? Tym domowym sposobem będą jak nowe w kilka minut. Potrzebne są 2 rzeczy, które każdy ma w domu [WIDEO]

Wiele jednostek Diesla generuje ogromne koszty utrzymania. Mamy tutaj na myśli głównie silniki o skomplikowanej konstrukcji (np. z turbo o zmiennej geometrii, intercoolerem itp.) oraz takie, które mają sporo cylindrów – V6 i w górę. Jeśli jednak moc schodzi na dalszy plan, a liczy się tylko niezawodność, warto zapoznać się z materiałem kanału Jazdy Próbne w serwisie YouTube. W poniższym zestawieniu najdziecie najlepsze i najmniej awaryjne Diesle ostatnich lat.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News