Oto najdroższy rower na świecie. Za jego cenę mógłbyś kupić 2 Audi R8 i Porsche 911

Oto najdroższy rower na świecie. Za jego cenę mógłbyś kupić 2 Audi R8 i Porsche 911

Podaj dalej

Ludzka pomysłowość nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. Weźmy na przykład ten oto rower. Ma dwa koła, kierownicę, pedały, ramę i hamulce. Czyli w sumie rower – jak rower. Tylko za jego cenę mógłbyś postawić ogromny dom, albo kupić trzy supersamochody…

13 sztuk totalnego przepychu

Za ten szalony i niesamowity zarazem projekt odpowiedzialna jest pracownia The House of Solid Gold. Rower nazywa się 24K Gold Extreme Mountain Bike Beverly Hills Edition i powstał jedynie w 13 egzemplarzach. Roczna produkcja ograniczyła się więc do kilku sztuk, bowiem proces tworzenia każdej z nich pochłonął aż 750 godzin roboczych.

Dlaczego tak długo? Cóż, ręczne obszycie siodełka skórą aligatora, detale w stylu bidonu – oczywiście ze złota, logotyp w którym również ręcznie osadzono 600 czarnych brylantów i 500 złotych szafirów oraz galwaniczne pokrycie 24-karatowym złotem całej konstrukcji, zajmuje odrobinę czasu.

Najdroższy rower na świecie

Wracając jeszcze do złota – wszystkie elementy, nawet tarcze hamulcowe, zębatki i łańcuch, pokryto warstwą tego szlachetnego kruszcu. Niestety nie jest to jednoślad dla przeciętnego zjadacza chleba. Za taką przyjemność zapłacić trzeba okrągły milion dolarów.

Najdroższy rower na świecie

Za tę cenę Aston Martin Vanquish i Ferrari F12 Berlinetta wydają się dla nas zdecydowanie ciekawszą opcją… Prawda?

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News