Oto jak samodzielnie wyczyścisz układ wtryskowy w swoim Dieslu. Warto poświęcić na to te kilka chwil [WIDEO]

Oto jak samodzielnie wyczyścisz układ wtryskowy w swoim Dieslu. Warto poświęcić na to te kilka chwil [WIDEO]

Auto mechanic working in garage. Repair service.

Podaj dalej

Układ wtryskowy w silnikach Diesla to jeden z tych systemów, który jest ekstremalnie czuły, a więc również najbardziej narażony na uszkodzenia. Dlatego warto zadbać o jego regularne czyszczenie, tym bardziej, że można zrobić to samemu w kilka chwil.

Zrób to sam

Na to, w jakiej kondycji znajduje się układ wtryskowy wpływ mają głównie zabrudzenia, które kumulują się podczas pracy jednostki napędowej. Do przyspieszonego zużycia wtryskiwaczy dochodzi głównie wtedy, gdy kierowca rzadko wymienia filtr paliwa, który zatrzymuje zanieczyszczenia w oleju napędowym. Aby zapobiec awariom układu, warto go systematycznie czyścić. Pozwoli to przywrócić wtryskom stuprocentową sprawność i przedłużyć ich żywotność.

diesel wtryskiwacze preparat

Prawidłowa praca wtryskiwaczy gwarantuje również uzyskanie właściwego kształtu rozpylania oleju napędowego. To z kolei poprzedzone jest uzyskaniem optymalnego ciśnienia w układzie, oraz dostarczaniem identycznych, dostosowanych do zakresu pracy silnika dawek paliwa do wtryskiwaczy.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Warto również pamiętać o tym, że wtryskiwacze mają określoną żywotność i podlegają zużyciu eksploatacyjnemu. Graniczna data to zazwyczaj ok. 200 000 km przebiegu. Na szczęście jednak o dobrą kondycję wtrysków możemy zadbać sami. Oto jak się do tego zabrać, oraz dlaczego jest to takie proste.

źródło: YouTube/TVN Turbo
Samochód zdjęcie utworzone przez standret – pl.freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News