Oto jak przyspiesza najszybszy diesel na świecie. Nasza policja ma go w swojej flocie

Oto jak przyspiesza najszybszy diesel na świecie. Nasza policja ma go w swojej flocie

Podaj dalej

Seryjne BMW 335xD (F30) generuje 313 koni mechanicznych i 630 Nm. To bez wątpienia bardzo dużo, ale nie wystarczy żeby móc przypiąć temu samochodowi łatkę najszybszego auta wyposażonego w silnik diesel na świecie. Jest jednak jedno „ale”.

Najszybszy diesel na świecie

Rofi Tuning to niemiecka firma tuningowa, która szczyci się tym, że stworzyła najszybszego diesla na świecie. Za bazę posłużył wspomniany wyżej model BMW 335xD. Po kilku modyfikacjach z jednostki o pojemności 3.0 l udało się wycisnąć 440 koni mechanicznych oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Dzięki temu samochód do setki przyspiesza w zaledwie 4 sekundy, a to wynik lepszy od kultowej M3 tej samej generacji. Prędkość maksymalna? Ponad 300 km/h! Co ciekawe BMW serii 3 (F30) występują od jakiegoś czasu we flocie polskiej policji. Ponieważ diesle nie lubią z zasady jazdy po mieście, nasi mundurowi otrzymali 330i xDrive wyposażone w 2-litrowe silniki benzynowe o mocy 225 koni mechanicznych. Taka moc pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 5,8 sekundy.

A teraz najważniejsze, czyli jak właściwie przyspiesza najszybszy diesel na tej planecie? Zobaczyć możecie to na poniższym nagraniu. Trzeba przyznać, że samochód robi kolosalne wrażenie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News