Oto jak nie zabezpieczać ładunku. Kierowca osobówki oszukał przeznaczenie [WIDEO]

Oto jak nie zabezpieczać ładunku. Kierowca osobówki oszukał przeznaczenie [WIDEO]

Źle zabezpieczony ładunek

Podaj dalej

Każdy kierowca wielotonowego zestawu doskonale wie, że w transporcie ciężkim bardzo często lekceważonym, chociaż niezwykle istotnym etapem w ciągu łańcucha dostaw jest moment załadunku towarów. To, czy ładunek zostanie odpowiednio zabezpieczony może decydować o czyimś życiu – tak jak w tym przypadku. Kierowca osobówki oszukał przeznaczenie.

Oszukać przeznaczenie

Skrupulatnie przemyślane rozmieszczenie ładunku wewnątrz naczepy TIR-a ma spory wpływ nie tylko na bezpieczeństwo kierowcy, ale również innych użytkowników dróg. Oczywiście powszechnie wiadomo, że aby jakikolwiek materiał mógł wyruszyć w drogę, musi wcześniej zostać poprawnie zabezpieczony. Do tego przewoźnik zobligowany jest spełnić szereg mniej, lub bardziej szczegółowych warunków.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

W Polsce obostrzenia w tej kwestii bardzo precyzyjnie opisuje ustawa „Prawo o Ruchu Drogowym”. W wielu jednak krajach (głównie we wschodniej Azji) mało kto dba o to,  czy transport przeprowadzany jest zgodnie z przepisami.

Co ten kierowca najlepszego zrobił?! Genialny manewr motocyklisty uratował mu życie [WIDEO]

Jak widać na poniższym nagraniu – niezastosowanie się do nich może skończyć się tragicznie. Na szczęście w tym przypadku kierowcy osobówki udało się jakimś cudem oszukać przeznaczenie (akcja zaczyna się od 19 sekundy). Brakło naprawdę niewiele!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News