Ogromny tir utknął na lodzie. Na szczęście w pobliżu było... Subaru WRX STi

Ogromny tir utknął na lodzie. Na szczęście w pobliżu było... Subaru WRX STi

Subaru

Podaj dalej

Na oblodzonej drodze nawet najlepsze opony zimowe nie mają żadnych szans. Doskonale wiedzą o tym szczególnie kierowcy wielotonowych zestawów, którzy zimą bardzo często mają problem nawet na niewielkich podjazdach. Na szczęście w tym przypadku w pobliżu było… Subaru.

To wydawało się niemożliwe

Dla wielu kierowców zimowa jazda jest prawdziwym koszmarem. Meteorolodzy straszą nas zmiennymi warunkami, a śnieg i lód dają się mocno we znaki właścicielom samochodów. Szybko zapadający zmrok i oblodzone drogi sprawiają, że jeździmy wyraźnie wolniej i zdecydowanie bardziej skupiamy się na prowadzeniu.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Jednak zimowe warunki najbardziej dają się we znaki kierowcom ciężarówek. Ze względu na masę własną tych pojazdów, oblodzona droga może okazać się problemem nie do przeskoczenia. Doświadczył tego kierowca tira, który utknął na relatywnie niewielkim podjeździe. Na szczęście w tym przypadku pojawiła się odsiecz w postaci Subaru WRX STi. O właściwościach jezdnych i genialnym zawieszeniu tego modelu krążą już legendy. Jak widać – nie bez powodu. Zobaczcie sami:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News