Ogromny pożar największej kolekcji motocykli na świecie. Straty są niewyobrażalne

Ogromny pożar największej kolekcji motocykli na świecie. Straty są niewyobrażalne

Podaj dalej

Wczoraj lista miejsc które powinien odwiedzić każdy prawdziwy fan motoryzacji uszczupliła się o jedną pozycję. Wszystko przez ogromny pożar jednej z największych na świecie kolekcji motocykli i skuterów. Straty liczone są w milionach euro.

Ogromna strata dla motoryzacji

Wczesnym rankiem 18 stycznia spłonęło najwyżej położone w Europie Top Mountain Motorcycle Museum. Niestety, wezwani na miejsce strażacy nie mieli szans na uratowanie drewnianej konstrukcji położonej 2200 m n.p.m., u podnóża austriackiej strony przełęczy Timmelsjoch – w pobliżu granicy Austrii i Włoch.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

W pożarze doszczętnie spłonęło ponad 250 motocykli, skuterów, samochodów i motorowerów. Na szczęście alarm przeciwpożarowy obudził dwie osoby, które w tym czasie znajdowały się w budynku. Dzięki temu nie doszło do tragedii.

Perłą w koronie tej wyjątkowej kolekcji był motorower firmy Laurin&Klement pochodzący z 1905 roku oraz Brough Superior z 1939 roku.

kolekcja motocykli

Fani samochodów mogli podziwiać w Top Mountain Motorcycle Museum – Lotusa 23B, Ferrari California Spider czy Porsche 356 Speedster, którego wartość w zależności od stanu może przekraczać 500 tys. euro.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News