Ogromny pech nielegalnych imigrantów. Kierowca ciężarówki zamiast do Francji, zawiózł ich do Białej Podlaskiej

Ogromny pech nielegalnych imigrantów. Kierowca ciężarówki zamiast do Francji, zawiózł ich do Białej Podlaskiej

Podaj dalej

Życie nielegalnego imigranta w drodze jest bardzo stresujące. Podróż odbywa się najczęściej w bardzo trudnych warunkach – w chłodniach w których jest ekstremalnie zimno lub w przyczepach, które latem nagrzewają się do czerwoności. Do tego dochodzi jeszcze jeden bardzo istotny problem. Człowiek decydujący się na nielegalną imigrację nigdy nie ma pewności, gdzie ostatecznie trafi.

Miała być Francja…

Nie ma co się oszukiwać – dla uchodźców Polska nie jest, nie była i nie będzie targetem. Przynajmniej na razie. Zdecydowana większość imigrantów docelowo pragnie dostać się na zachód europy – najczęściej do Francji, Niemiec, Włoch czy Austrii. Główny czynnik takiego obrotu spraw jest prosty – w oczach większości mieszkańców świata, Polska to dalej kraj w którym nie ma dróg, internetu, pracy a życie przypomina to z epoki średniowiecza.

Czy takie stereotypy dotyczące Polski są dobre? Dla zwolenników przyjmowania nielegalnych imigrantów nie, dla przeciwników – tak. Nie będziemy tego rozstrzygać, a jedynie przytoczymy mało zabawną sytuację, która miała ostatnio miejsce w Białej Podlaskiej.

…jest Biała Podlaska

Kierowca ciężarówki zadzwonił na policję z prośbą o pomoc. Mężczyzna podejrzewał, że w naczepie może mieć kilku pasażerów na gapę. Jak się później okazało – nie pomylił się. Przybyli na miejsce funkcjonariusze straży granicznej i policji znaleźli w naczepie czterech młodych Afgańczyków.

Czterech nielegalnych imigrantów chciało dostać się do Francji Wylądowali w Białej Podlaskiej

Nieplanowani pasażerowie byli kompletnie zaskoczeni całą sytuacją, a najbardziej faktem gdzie się znaleźli. Jak się później okazało, chłopcy zupełnie nie spodziewali się przybycia do Polski i byli przekonani, że ciężarówka zawiezie ich do Francji, a nie do Białej Podlaskiej.

Afgańczyków przekazano tymczasowo pod opiekę rodziny zastępczej oraz pogotowia opiekuńczego. Niedługo odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News