Ogromny nalot na zlot aut tuningowanych. Odebrali prawie 100 dowodów rejestracyjnych i odkryli kilka perełek

Ogromny nalot na zlot aut tuningowanych. Odebrali prawie 100 dowodów rejestracyjnych i odkryli kilka perełek

Podaj dalej

Niecodzienną akcję przeprowadzili wielkopolscy policjanci. Funkcjonariusze natknęli się na informacje o organizacji zlotu fanów pojazdów tuningowanych. Postanowili więc udać się na miejsce i skontrolować stan techniczny aut. Jak się później okazało – był to strzał w dziesiątkę.

Było co kontrolować

W nocy z soboty na niedzielę, na parkingu w Swadzimiu pod Poznaniem policjanci natknęli się na ponad 500 pojazdów po tuningu mechanicznym i optycznym i ponad półtora tysiąca osób biorących udział w zlocie.

Była to idealna okazja do upieczenia kilku pieczeni na jednym ogniu. Mundurowi skontrolowali stan techniczny samochodów oraz sprawdzili stan trzeźwości uczestników alkomatami i narkotestami.

Odkryli kilka „perełek”

Funkcjonariusze podczas kontroli znaleźli kilka „ciężkich przypadków”,  które wprawiły ich w osłupienie. Zastanawiali się między innymi na przykład jak ktoś mógł wpaść na pomysł oklejenia przednich czołowych szyb czarną folią przyciemniającą?

W wielu samochodach ilość wpadającego do wnętrza samochodu światła była niemal zerowa. Jednak do najczęstszych nieprawidłowości zaliczono powiększone – przelotowe układy wydechowe bez katalizatorów, niehomologowane kolorowe żarówki w lampach, opony znacznie wystające poza obrys błotników i ogumienie typu slick.

Zlot aut tuningowanych. Policja sprawdziła prawie 200 pojazdów
Zlot aut tuningowanych pod Poznaniem. Policja sprawdziła prawie 200 pojazdów i zatrzymała 73 dowody rejestracyjne.

Ogółem dowód straciło 73 spośród wylegitymowanych 173 kierowców. Stu trzydziestu pięciu osobom policjanci wręczyli mandaty karne, a dwie sprawy skierowano do Sądu. Zatrzymano też jedną osobę podejrzaną o kierowanie autem pod wpływem środków odurzających.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News