Ogromny kontenerowiec złamał się na pół. Moment tragedii został zarejestrowany przez załogę [WIDEO]

Ogromny kontenerowiec złamał się na pół. Moment tragedii został zarejestrowany przez załogę [WIDEO]

Podaj dalej

Transport morski jest szczególnie uzależniony od warunków atmosferycznych. Zła pogoda może nie tylko wpłynąć na czas realizacji transportu, ale przede wszystkim – może też spowodować zniszczenie ładunku, oraz samej jednostki transportującej. Tak było właśnie w tym przypadku, kiedy ogromny statek handlowy złamał się na pół.

Dramatyczne nagranie video – początek końca statku Arvin

Transport wodny to nie przelewki. Co prawda ma on wiele zalet, bo może za jednym zamachem wziąć potężną ilość ładunku i jest przy tym zdecydowanie tańszy niż np. transport drogowy, kolejowy czy lotniczy. Jednak transport morski jest dość specyficznym sposobem przewożenia ładunków, który często wiąże się z koniecznością planowania każdej trasy kontenerowca z ogromnym wyprzedzeniem.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Największym jednak jego minusem jest to, że kiedy dochodzi do gwałtownego załamania pogody, a na morzu fale sięgają kilkunastu metrów – nie ma dokąd uciekać. Właśnie taki los spotkał 17 stycznia br. załogę ukraińskiego kontenerowca Arvin, który zatonął z 12 osobami na pokładzie u wybrzeży Turcji. Niestety w katastrofie zginęły trzy osoby. Moment przełamania się kontenerowca na pół nagrał jeden z marynarzy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News