Ogromna obniżka cen gazu staje się faktem. Wiemy kto na tym skorzysta i o jakich kwotach jest mowa

Ogromna obniżka cen gazu staje się faktem. Wiemy kto na tym skorzysta i o jakich kwotach jest mowa

gaz ziemny rosja zabraknie gazu

Podaj dalej

Stało się to, na co czekało setki tysięcy Polaków. Od 1 maja br. PGNiG obniży ceny  gazu dla klientów biznesowych. Jednak nie będzie to pierwszy tego typu zabieg, bowiem w marcu i kwietniu obniżka wyniosła 55 proc. W maju będzie to natomiast kolejne 15 procent.

„Po raz kolejny w tym roku obniżymy cenę dla naszych klientów biznesowych rozliczających się według oferty cennikowej. W marcu i kwietniu obniżka wyniosła 55 proc., a w maju cena spadnie o kolejne 15 proc. Oznacza to, że przedsiębiorcy będą płacili za gaz aż o 62 proc. mniej niż na początku tego roku” – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Jak podaje w komunikacie PGNiG Obrót Detaliczny, w maju klienci biznesowi mogą liczyć na kolejne obniżki do poziomu 301,72 zł/MWh”.

Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wynosi 353,59 zł/MWh (netto, bez akcyzy) i będzie obowiązywać od 1 do 30 kwietnia br. Cena na maj została skalkulowana na podstawie giełdowych notowań gazu w marcu i wyniesie 301,72 zł/MWh. Oznacza to, że będzie niższa o prawie 15 proc. niż w kwietniu – wyjaśniono w komunikacie.

zabraknie gazu i węgla zimą
fot. pixabay

Spółka dodała, że zgodnie z nowym sposobem kształtowania cennika „Gaz dla Biznesu”, cena będzie aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

PKN Orlen to koncern multienergetyczny prowadzący działalność w Europie Środkowej i Kanadzie. Jak podaje, zapewnia energię i paliwa ponad 100 mln Europejczyków, a produkty firmy są dostępne w blisko 100 krajach.

PAP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News