Ogromna eksplozja ponad 12 ton dezodorantów. Parking wyglądał jak po nalocie bombowym [WIDEO]

Ogromna eksplozja ponad 12 ton dezodorantów. Parking wyglądał jak po nalocie bombowym [WIDEO]

eksplozja_dezodorantow

Podaj dalej

Do bardzo niebezpiecznego, ale też niecodziennego zdarzenia doszło 8 sierpnia około godziny 5 rano na postoju ciężarówek Love w pobliżu Big Cabin w stanie Oklahoma. Wielotonowy zestaw przewożący 27 000 funtów (12 244 kg) puszek z dezodorantem w aerozolu zaczął mieć problemy z hamulcami.

Sceny jak z filmu wojennego

Gdy kierowca ciężarówki zatrzymał się na parkingu aby udać się po pomoc, doszło do zapalenia opon. Ogień w mgnieniu oka przeniósł się na naczepę, a ładunek zaczął stopniowo eksplodować. Po krótkiej chwili płomienie zajęły cały pojazd i było już jasne, że jego szybkie ugaszenie będzie graniczyło z cudem. Zanim na miejscu pojawiły się jednostki straży pożarnej, cały ładunek uległ zniszczeniu.

Z relacji świadków wynika, że puszki z aerozolem w pewnym momencie latały po całej okolicy. Całe szczęście w wypadku nikt nie został ranny, zniszczeniu uległ jedynie pobliski budynek. Sprzątanie bałaganu z pewnością zajmie miejskim służbom sprzątającym nawet kilka dni. Parking po eksplozji wyglądał dokładnie tak, jakby spadła tam bomba.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News