Od rana ogromna akcja policji. Mandaty posypią się jeden za drugim - oto co musisz wiedzieć, aby uniknąć grzywny i punktów

Od rana ogromna akcja policji. Mandaty posypią się jeden za drugim - oto co musisz wiedzieć, aby uniknąć grzywny i punktów

policja punkty karne

Podaj dalej

Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci prowadzić będą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Wezmą w nich udział głównie funkcjonariusze z komórek ruchu drogowego, którzy sprawdzać będą przede wszystkim czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Jak zawsze podczas tego typu akcji głównym celem stróżów prawa jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Noga z gazu!

Należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Jak podaje dolnośląska policja, działania prowadzone przez policjantów będą miały charakter zarówno pomiarów statystycznych, w tym wykonywanych w sposób „kaskadowy” z częstą zmianą punktów pomiaru, jak i dynamicznych z wykorzystaniem nieoznakowanych radiowozów. Będą miały one miejsce przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń, a ich natężenie będzie uzależnione od ilości naruszeń przepisów ruchu drogowego przez kierowców.

– Akcja ma na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawura, niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i obowiązujących przepisów, niejednokrotnie prowadzi do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń. – podaje dolnośląska policja.

Funkcjonariusze podczas tego typu działań wykonują czynności w taki sposób, aby wyrabiać u kierowców przeświadczenie, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu – nieuchronna. Podczas cyklicznie prowadzonych działań „Prędkość” dolnośląscy policjanci kontrolują tysiące kierowców, wśród których niestety nadal znajduje się wielu ignorujących obowiązujące limity prędkości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News