Od 22 listopada można składać wnioski na dofinansowanie zakupu auta. Kwota to nawet 27 tys. zł

Od 22 listopada można składać wnioski na dofinansowanie zakupu auta. Kwota to nawet 27 tys. zł

diesel samochod dofinansowanie

Podaj dalej

Od 22 listopada można ubiegać się o dofinansowanie na zakup nowego samochodu. Zdecydowanie warto to zrobić, bowiem kwoty dotacji małe nie są – maksymalnie będzie można otrzymać aż 27 tys. zł wsparcia.

Program „Mój elektryk” wchodzi w drugą fazę

22 listopada rozpocznie się nabór wniosków w ramach drugiej części programu „Mój elektryk” Wcześniej o dofinansowanie na zakup auta elektrycznego mogły ubiegać się osoby fizyczne. Teraz wnioski mogą składać również przedsiębiorstwa, jednostki sektora finansów publicznych, instytuty badawcze, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, rolnicy indywidualni oraz kościoły i inne związki wyznaniowe.

elektryk-ladowanie-dofinansowanie-diesel-benzyna

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że zarząd zwiększył budżet programu „Mój elektryk” o 200 mln zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu pojazdów zeroemisyjnych kategorii M1, N1 oraz L1e-L7e przez podmioty niebędące osobami fizycznymi, czyli m.in. firmy.

Wnioski o dofinansowanie zakupu „elektryków” można składać od 22 listopada 2021 r. do 30 września 2025 r., o ile wcześniej nie wyczerpie się budżet – poinformował NFOŚiGW.

Ile można dostać? Kwoty nie są małe

Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Lorkowski, zdradził, że dla osobowych „elektryków” przewidziano dotację w wysokości 18 750 zł lub 27 000 zł,. Tę drugą kwotę otrzymamy, o ile deklarowany roczny przebieg pojazdu wyniesie co najmniej 15 tys. km.

diesel samochod dofinansowanie

źródło: money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News