PILNE: Nowe terminy dostaw samochodów w 2022 r. Oto jak długo trzeba czekać na nowe auto

PILNE: Nowe terminy dostaw samochodów w 2022 r. Oto jak długo trzeba czekać na nowe auto

diesel zakup auta

Podaj dalej

Nikt nie lubi czekać na nowy samochód, więc dziennikarze portalu autoexpress zadzwonili do kluczowych producentów, aby dowiedzieć się jakie są czasy realizacji zamówień.

Zakup nowego auta w 2022 roku będzie trochę bardziej czasochłonny niż zwykle. Problemy z produkcją spowodowane przez Covid-19 i globalne niedobory półprzewodników oznaczają, że na wymarzony samochód trzeba poczekać od kilku tygodni, do nawet kilkunastu miesięcy dłużej niż zwykle.

Dziennikarze brytyjskiego autoexpress poprosili więc największe koncerny samochodowe w Wielkiej Brytanii, aby poinformowały jak długie są czasy realizacji ich obecnej gamy modeli. Oto co usłyszeli:

Nowe terminy dostaw samochodów

Audi – Niemiecka firma nie była w stanie podać dokładnych terminów dostaw nowych samochodów z wyprzedzeniem. Przedstawiciele koncernu zapewnili jednak, że klienci o postępach w realizacji są informowani na bieżąco.

BMW – Klienci, którzy zamawiają nowe BMW mają obecnie do czynienia ze średnim czasem realizacji od 20 do 24 tygodni. Niektóre modele wymagają czasu tranzytu od czterech do sześciu tygodni, co jest wliczone w tę średnią. Czasy realizacji są dłuższe w przypadku modeli elektrycznych i hybrydowych typu plug-in ze względu na wyjątkowo duży popyt.

BMW M5
Fot. pixabay.com

Citroen – Przedstawiciele francuskiej marki powiedzieli, że klienci mogą odebrać podstawowe model w „rozsądnym czasie”, w zależności od wybranego koloru i specyfikacji. Podobnie jak w przypadku BMW, na „elektryki” i hybrydy trzeba poczekać dłużej.

Dacia – Każdy, kto zamówi teraz nowe Sandero, Sandero Stepway lub Dustera, powinien otrzymać auto przed końcem sierpnia. Otwarte są również zamówienia w przedsprzedaży na nowego Joggera.

Fiat/Abarth – Wszystkie złożone dziś zamówienia na nowe modele Fiata i Abartha powinny nadejść w pierwszej połowie 2022 roku. Dealerzy posiadają zapasy niektórych modeli, więc klienci mogą kupić te samochody wcześniej, jeśli są skłonni pójść na kompromis w zakresie specyfikacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News