Nowe restrykcje i nawet 1000 zł mandatu. Kierowcy, lepiej miejcie się na baczności!

Nowe restrykcje i nawet 1000 zł mandatu. Kierowcy, lepiej miejcie się na baczności!

Podaj dalej

Od soboty 27 marca w całej Polsce obowiązują nowe restrykcje związane z niesłabnącą pandemią wirusa COVID-19. Niektóre z nich dotyczą bezpośrednio kierowców i pasażerów samochodów, dlatego warto mieć się na baczności. Za ich nieprzestrzeganie może grozić mandat w wysokości nawet 1000 zł.

Kolejna taka Wielkanoc

Wyjazdy na Wielkanoc nie zostały wprawdzie zabronione przez ustawodawcę, jednak zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i minister zdrowia Adam Niedzielski apelowali, by tegoroczne święta wielkanocne spędzać w wąskim gronie najbliższej rodziny. Resort zdrowia jednocześnie przypomniał, że aktualnie zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczki jest obowiązkowe w całym kraju. A ta wymagana jest na parkingach (nawet leśnych) i środkach komunikacji miejskiej.

maseczka w samochodzie

Warto podkreślić tutaj, że maseczka zawsze powinna być pod ręką w samochodzie. I lepiej o tym pamiętać, bowiem policja coraz częściej i z większą konsekwencją wystawia mandaty za niestosowanie się do obostrzeń.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

W chwili obecnej osobom nieprzestrzegającym nakazów, zakazów i ograniczeń grozi mandat w wysokości 500 zł. Osoby które wiedzą o tym, że są zarażone wirusem COVID-19 lub czekają na wyniki badań i świadomie łamią obostrzenia mogą zostać ukarane mandatem nawet do 1000 zł. Sytuacja pandemiczna zmienia się dynamicznie i nowe obostrzenia są możliwe w zasadzie w każdej chwili. Aktualnie kierowcy powinni pamiętać przede wszystkim o następujących zaleceniach:

  • Maseczki nie trzeba mieć w samochodzie, ale zawsze warto mieć ją pod ręką
  • W przypadku kontroli drogowej maseczka jest obowiązkowa
  • Maseczka może być niezbędna w sytuacjach awaryjnych – wizyty w serwisie czy korzystaniu z pomocy drogowej
  • Obowiązuje noszenie masek zarówno na stacjach paliw, jak i na pustych parkingach
  • Na stacjach benzynowych i parkingach należy zachować odpowiedni dystans, a także dezynfekować dłonie

 

 

 

Źródło: www.auto.dziennik.pl
Biznes zdjęcie utworzone przez senivpetro – pl.freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News