Nowa zasada dla klientów supermarketów. Tam w ten sposób już nie zapłacisz - kasjerzy tego nie akceptują

Nowa zasada dla klientów supermarketów. Tam w ten sposób już nie zapłacisz - kasjerzy tego nie akceptują

sklep sklepy kasy samoobsługowe kasa samoobsługa

Podaj dalej

Od jakiegoś czasu klientów supermarketów obowiązuje nowa zasada, ale mało kto o niej pamięta. Od teraz kasjerzy przy kasie nie będą już akceptować takiego zachowania.

Kasjerzy nie muszą tego akceptować

Dla wielu zakupy spożywcze w supermarketach i dyskontach to bardziej przykry obowiązek niż przyjemność. Czasem zrobienie szybkich zakupów po pracy, kiedy myślami jesteśmy już w domu to koszmar. Zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy sklepy są zapełnione ludźmi a długi czas oczekiwania przy kasie nie jest niczym niezwykłym. Kiedy wreszcie nadejdzie Twoja kolej, staniesz przed decyzją, czy zapłacić za zakupy gotówką, czy kartą.

W ostatnich latach – głównie w czasach pandemii koronawirusa, operatorzy supermarketów wielokrotnie zwracali uwagę na preferowaną płatność kartą. Mimo to wielu klientów wolało płacić za zakupy gotówką. I to nie jest nic niezwykłego, bo nie wszyscy przecież posiadają rachunki płatnicze. Dlatego właśnie brak akceptacji gotówki w niektórych punktach oferujących towary lub usługi na rzecz konsumentów może spowodować, że osoby realizujące płatności wyłącznie w formie gotówkowej nie będą w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb życiowych, a taka sytuacja jest niedopuszczalna prawnie i społecznie.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM

sklep płatność płatności gotówka karta płatnicza blik
fot. pixabay

Płacenie przy kasie: Ta zasada obowiązuje w supermarkecie

Problem pojawia się, kiedy chcemy zapłacić większą ilością gotówki. W Niemczech obowiązuje już zasada, że kasjerzy nie muszą tego akceptować. Jeśli klient zapłaci przy kasie więcej niż pięćdziesiąt bilonów, kasjer może odmówić zapłaty. Niedawno informował o tym portal konsumencki w Badenii-Wirtembergii. W takim przypadku monety lepiej jest zamienić na banknot, lub wpłacić do banku.

Niektórzy operatorzy supermarketów już zareagowali i ustawili w strefach wejściowych do sklepów tzw. zbieracze pieniędzy: automaty akceptujące monety. W zamian otrzymujemy voucher, który możemy zrealizować podczas zakupów.

źródło: karlsruhe-insider.de

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News