Niesamowity transport elementu wiatraka. Zrobili to jako pierwsi na świecie!

Niesamowity transport elementu wiatraka. Zrobili to jako pierwsi na świecie!

Podaj dalej

Przewiezienie ogromnego elementu jak np. łopata wiatraka z punktu A do punktu B to nie lada wyzwanie. Jak się jednak okazuje – można zrobić to w taki sposób, aby nie utrudniać znacząco ruchu i bardzo sprawnie dowieźć ładunek na miejsce.

Nieźle to wykombinowali

Transport elementów ponadgabarytowych to bardzo często ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Wymaga zaangażowania nie tylko bardzo doświadczonego kierowcy, ale również „pilotów” odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz minimalizację utrudnień w nim w czasie przejazdu pojazdu nadgabarytowego.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Logistycy z luksemburskiego przedsiębiorstwa P. Adams Schwertransporte pokazali, że nie zawsze taka operacja musi być ekstremalnie skomplikowana. Dzięki nieszablonowemu myśleniu i odrobinie polotu o ich transporcie łopaty wiatraka usłyszał cały świat.  67-metrowe skrzydło umieszczono pod kątem, w taki sposób, że jego koniec wisiał kilkadziesiąt metrów nad ziemią.

Transport skrzydła wiatraka

Dzięki temu uniknięto bardzo trudnego w przypadku długich elementów transportu całkowicie poziomego. Oczywiście rodziło to pewne komplikacje – kierowca musiał uważać na drzewa i linie energetyczne, a na trasie przejazdu nie mógł znajdować się żaden wiadukt. Na szczęście cała operacja przebiegła wzorowo. Do tego stopnia, że przedstawiciele przewoźnika pochwalili się tym wyczynem na YouTube.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News