Nie chcieli sprzedać mu Porsche, bo wyglądał na biedaka. Chwilę później opadły im szczęki [WIDEO]

Nie chcieli sprzedać mu Porsche, bo wyglądał na biedaka. Chwilę później opadły im szczęki [WIDEO]

porsche123

Podaj dalej

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że że ludzie jako gatunek cechują się tzw. “skąpstwem poznawczym”. Znaczy to mniej więcej tyle, że zwykle wolimy pójść na łatwiznę i wyciągnąć jak najszybsze wnioski wkładając w to jak najmniej wysiłku.

Uprzedzenia i ocenianie po wyglądzie są swego rodzaju uogólnieniami, wyprowadzanymi na podstawie, czasem fałszywych, a na pewno niekompletnych informacji. Często wyrażają negatywny osąd bez wcześniejszego poznania danej osoby. O tym, że tego typu nawyki to najgorsze co może być, przekonali się sprzedawcy z pewnego salonu Porsche w Stanach Zjednoczonych.

Poprosił tylko o przejażdżkę

Ta historia dobitnie pokazuje, że ocenianie ludzi po wyglądzie zewnętrznym, po ubiorze czy zachowaniu jest ogromnym, choć dalej bardzo powszechnym błędem. Pewien mężczyzna o słusznej budowie ciała, ubrany w koszulkę z marketu, źle skrojone szorty i popularne na całym świecie klapki typu Crocks wszedł do salonu specjalizującego się w sprzedaży luksusowych samochodów, aby spełnić marzenie życia.

To w jaki sposób został potraktowany, powinno być pokazywane wszystkim handlowcom na specjalnych, branżowych kursach. Oczywiście jako modelowy przykład na to, jak klientów traktować się nie powinno.

Człowiekowi temu najpierw odmówiono jazdy próbnej, ponieważ pracownik salonu salonu stwierdził, że akurat do tego konkretnego Porsche nie ma nie ma dzisiaj kluczyków. Co oczywiście było wierutnym kłamstwem. Jak już pewnie się domyśleliście – im dalej w las, tym było gorzej. W pewnym momencie jeden z handlowców poprosił mężczyznę, aby nie dotykał samochodów, ponieważ są one świeżo wypolerowane.

Nie myśląc zbyt długo klient wrócił do domu, umówił Porsche na jazdę próbną przez Internet, a następnie wrócił i na oczach skonsternowanych pracowników salonu nabył wymarzony pojazd. Pozostaje mieć nadzieję, że zapamiętają tę lekcję do końca życia.

Przeczytaj również