Nerwowy "suchoklates" w Audi kontra motocyklista. To nie mogło skończyć się dobrze - na polskich drogach dalej odbywa się cyrk [WIDEO]

Nerwowy "suchoklates" w Audi kontra motocyklista. To nie mogło skończyć się dobrze - na polskich drogach dalej odbywa się cyrk [WIDEO]

AUDIROADRAGE

Podaj dalej

Agresja drogowa to niestety nadal zjawisko bardzo powszechne na drogach całego świata. W Polsce oczywiście również pod tym względem nie jest różowo, czego dowodem może być poniższe nagranie.

Coraz więcej kierowców poruszających się po drogach montuje w swoich autach profesjonalne wideorejestratory, które rejestrują obraz przed (a czasami również za) pojazdem. Zdarza się, że zapisany materiał video pomaga później w spornych sytuacjach rozstrzygać w przypadku zdarzeń drogowych o winie sprawcy. Coraz częściej zarejestrowany taką kamerą obraz pozwala również na skuteczną walkę z agresją drogową oraz przyczynia się do ścigania sprawców rażących wykroczeń drogowych.

Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że tak właśnie było w tym przypadku. Na drodze doszło do spięcia między nim a kierowcą samochodu a motocyklistą. Na szczęście poruszający się na jednośladzie mężczyzna zachował w tej sytuacji stoicki spokój. Agresywny kierowca Audi zaczął wykonywać wyzywające gesty, ale motocyklista nie dał się sprowokować do bójki – nawet wtedy, kiedy napastnik zaczął szarpać go za kask.

Nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości – za takie zachowanie powinien ponieść konsekwencje. Tacy ludzie na drogach stanowią realne niebezpieczeństwo nie tylko dla innych użytkowników ruchu, ale również samych siebie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News