Naładował elektryka mieszkając na 19 piętrze. Niebywałe jak tego dokonał! [WIDEO]

Naładował elektryka mieszkając na 19 piętrze. Niebywałe jak tego dokonał! [WIDEO]

istock ładowanie baterii

Podaj dalej

Mimo, że na rynku pojawiły się już jakiś czas temu, samochody elektryczne nie są szczególnie popularne. Dzieje się tak oczywiście z kilku powodów ,ale jednym z głównych jest cały czas to samo – problem z ładowaniem i słabo rozwinięta sieć ładowania pojazdów elektrycznych. Jak się jednak okazuje „elektryka” można naładować w każdych warunkach.

Osoby mieszkające na co dzień w budynkach wielomieszkaniowych i niemające co za tym idzie dostępu do garażu w którym można przez noc naładować samochód elektryczny, prawdopodobnie nigdy nie zdecydują się na jego zakup.

I wydaje się to absolutnie logiczne. Bo niby po co komu samochód, którego nie można naładować w pobliżu własnego miejsca zamieszkania. To bez dwóch zdań komplikuje sprawę. Do tego sieć ładowania elektryków cały czas pozostawia wiele do życzenia. To wszystko przekłada się na to, że na samochody elektryczne dalej decyduje się bardzo niewiele osób.

Jednak jak się okazuje, chcieć to móc. Pewien mieszkaniec Krasnodaru w Rosji, mieszkający na 19. piętrze naprawdę dużego bloku, postanowił rozwiązać sytuację po swojemu. W tym celu zostawił samochód przed budynkiem i przeciągnął do niego kabel z okna. I chociaż brzmi to absurdalnie, nic nie wskazuje na to, że jest to żart. Zastanawiamy się tylko ile czasu musi upłynąć, aby bateria w ten sposób naładowała się do 100% Jak to zrobił możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News