Największa sieć sklepów na świecie wejdzie do Polski. Żabka będzie miała bardzo mocną konkurencję

Największa sieć sklepów na świecie wejdzie do Polski. Żabka będzie miała bardzo mocną konkurencję

dodatek na zakupy w sklepie

Podaj dalej

Żabka Polska jest właścicielem największej, sformatowanej i scentralizowanej sieci sklepów convenience w Europie Środkowo-Wchodniej pod markami Żabka. W ciągu kilkunastu lat działalności na krajowym rynku sklepy z płazem w logo zdobyły pozycję lidera tego segmentu sprzedaży. Obecnie nad Wisłą działa 9300 sklepów, a ponad 12 milionów Polaków ma do najbliższej Żabki mniej niż 300 metrów. Niebawem jednak ta jakże popularna i lubiana w Polsce sieć może mieć bardzo poważną konkurencję.

Największa sieć wejdzie do Polski

Jak podaje eska.pl, Polsce bardzo poważnie przygląda się największa sieć sklepów na świecie, która do tej pory w obu Amerykach i Azji otworzyła ponad 83 tys. punktów handlowych. Mowa oczywiście o sklepach 7-Eleven w których kupić można artykuły spożywcze, środki czystości, gazety i drobne artykuły codziennego użytku. Asortyment jest zatem bardzo podobny do tego, który oferuje nasza Żabka.

W tej chwili sieć jest już obecna w Europie w Norwegii, Szwecji i Danii. Jak podaje portal dlahandlu.pl, zobaczymy sklepy również w Niemczech, Francji, Irlandii, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwajcarii i Polsce.

Już ma być przygotowana specjalna oferta dla franczyzobiorców z wymienionych krajów. Jeszcze nie jest znana dokładna data pojawienia się pierwszego sklepu 7-Eleven w Polsce.

źródło: eska.pl, dlahandlu.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News