Najtrudniejszy tor na świecie ma nowego króla wstydu. Facet rozbił się 2 sekundy po starcie [WIDEO]

Najtrudniejszy tor na świecie ma nowego króla wstydu. Facet rozbił się 2 sekundy po starcie [WIDEO]

nord_1

Podaj dalej

Pamiętacie kultowe już nagranie na YouTube, na którym pewien kierowca zakończył swoją jazdę na Nürburgring Nordschleife po zaledwie siedmiu sekundach od startu? Jeśli nie, to nie ma się czym przejmować. Dlaczego? Bo to już historia. Pojawił się bowiem nowy rekordzista, który wyleciał z nitki po… 2 sekundach. Ten niewiarygodny wyczyn udało się nawet nagrać. Pozostaje tylko jedno pytanie – śmiać się, czy płakać.

Jeśli jednak bardzo chcecie, film z kraksy po 7 sekundach możecie zobaczyć klikając tutaj. To tragikomiczne nagranie z dwoma fanami wyścigów, którzy przybyli na Nürburgring Nordschleife najprawdopodobniej z Wielkiej Brytanii. Panowie do dyspozycji mieli leciwe BMW 325i, z którego postanowili wycisnąć dosłownie wszystko.

Niestety kierowca w 7 sekundzie jazdy stracił panowanie nad samochodem w pierwszym zakręcie i rozbił maszynę o bandę. Na szczęście był to incydent niegroźny, ponieważ prędkość BMW nie była zbyt duża. Oczywiście to smutne i nikomu podobnych przygód nie życzymy, ale trudno się z tego nie śmiać.

Nordschleife
fot. Robert Kah / imagetrust

Od tamtej pory, przez te wszystkie lata wydawało się, że nikt nie może pobić tego niebywałego „osiągnięcia”. Tak było do 15 października 2021 roku. Ktoś najwyraźniej był tak nieostrożny (lub niezdarny), że 2 sekundy po wyjeździe na tor stracił panowanie nad autem – podobno Mercedes-AMG C63 S – dosłownie chwilę po wciśnięciu gazu.

Niemożliwe? A jednak – to wydarzyło się naprawdę. Swojego zdziwienia nie krył nawet kierowca, który do wjazdu na tor ustawił się trzeci. To właśnie dzięki „onboardowi” możemy zobaczyć, jak do tego doszło. Gest podniesionej ze zdziwienia dłoni mówi z resztą wszystko…

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News