Najszybszym Peugeotem w historii postanowił ścigać BMW M2. Czy miał jakiekolwiek szanse? Zdziwicie się! [WIDEO]

Najszybszym Peugeotem w historii postanowił ścigać BMW M2. Czy miał jakiekolwiek szanse? Zdziwicie się! [WIDEO]

pse

Podaj dalej

Nowy Peugeot 508 PSE to niewątpliwie jeden z tych samochodów, którego każdy chciałby mieć w garażu. Jest piękny, oszczędny i przede wszystkim – piekielnie szybki. Szybki do tego stopnia, że ktoś nawet spróbował ścigać nim BMW M2 na Nurburgringu.

Peugeot 508 PSE jest aktualnie najmocniejszym, seryjnie produkowanym samochodem spod znaku lwa. Auto napędzane jest hybrydą plug-in – turbodoładowaną jednostką 1,6 i dwoma silnikami elektrycznymi. Dzięki takiemu połączeniu kierowca ma do dyspozycji aż 360 KM i 520 Nm. Osiągi też robią niemałe wrażenie, „pug” od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,2 s, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h i jest oczywiście ograniczona przez producenta do tej wartości. Gdyby nie to, 508 PSE spokojnie mógłby osiągnąć nawet 300 km/h.

Peugeot 508 PSE

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Niestety, taka przyjemność sporo też kosztuje, ceny tego samochodu na polskim rynku zaczynają się od 302 000 zł. No dobrze, a teraz najważniejsze – czy sportowy Peugeot będzie w stanie poradzić sobie na Nordschleife z dużo lżejszym – 370-konnym BMW M2? Postanowiła sprawdzić to redakcja francuskiego magazynu L’argus. Zobaczcie sami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News