Nagrał pojedynek ukraińskich i rosyjskich myśliwców. Nieprawdopodobne - to się dzieje w XXI! [WIDEO]

Nagrał pojedynek ukraińskich i rosyjskich myśliwców. Nieprawdopodobne - to się dzieje w XXI! [WIDEO]

dsadvcx

Podaj dalej

W Europie walki myśliwców nie nie widziano od czasów zakończenia II wojny światowej. Do teraz – demony znowu powróciły. Niewiarygodne, że takie rzeczy mają na Starym Kontynencie miejsce w XXI wieku.

Czytając relację na żywo z działań na Ukrainie, którą są regularnie na wielu portalach informacyjnych, widać, że rosyjska agresja na Ukrainę skupia się obecnie głównie na przejęciu Kijowa. Mimo znaczącej przewagi wroga, Ukraińcy doskonale dają sobie radę z obroną własnego kraju. Choć nierówna walka toczy się nie tylko na lądzie, ale również w powietrzu.

Kilka dni temu do sieci trafiło nagranie, na którym widać przelatujące na bardzo niskim pułapie myśliwce MiG-29. Według niektórych źródeł na Twitterze, jedna z maszyn należała do Sił Powietrznych Ukrainy, druga zaś Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Jeśli to prawda, to znaczy, że udało się nagrać pierwszą walkę tych maszyn nad Ukrainą.

MiG-29 należący do SP

W tym miejscu warto też obalić legendę miejską, o „Duchu Kijowa”. Rzekomo ma nim być ukraiński pilot MiG-29, któremu przypisuje się zestrzelenie ponad pięciu rosyjskich samolotów: dwóch myśliwców Su-35, jednego Su-27, jednego MiG-29 i dwóch Su-25. Ukraińska armia nie opublikowała żadnych oficjalnych informacji na ten temat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News