Nadchodzi najtańsza Skoda z oznaczeniem RS. Jest cudowna i będzie bardzo szybka [ZDJĘCIA]

Nadchodzi najtańsza Skoda z oznaczeniem RS. Jest cudowna i będzie bardzo szybka [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

Usportowione modele samochodów zwykle nie są tymi, które mają zapewnić producentom rekordowe zyski. W tym jednak przypadku może się to wkrótce zmienić. Nadchodzi bowiem najtańsza Skoda z oznaczeniem RS. I nie dość, że jest piękna, to na dodatek piekielnie szybka.

Mała, ale wariatka

Producenci samochodów nie mają ostatnimi czasy łatwego życia. Z dwóch powodów. Po pierwsze pandemia koronawirusa COVID-19 nie zwalnia, przez co produkcja niezbędnych części i podzespołów w wielu krajach stanęła w miejscu. Jednak zanim zaraza zaczęła się rozprzestrzeniać po całym świecie, nowe przepisy Unii Europejskiej narzuciły na koncerny zminimalizowanie zużycia paliwa i obniżenie emisji CO2.

Presja UE nieustannie więc pozbawia nas ciekawszych samochodów – nagle trudno jest usprawiedliwić cokolwiek mocniejszego lub w inny sposób wyjątkowego. Dlatego właśnie producenci szukają sposobu, aby to pogodzić i produkować mocne samochody, zachowując przy tym relatywnie niską emisję CO2. I teraz wchodzi ona – cała na biało.

Scala RS – bo o niej tutaj mowa, może zadebiutować w 2022 roku. Samochód najprawdopodobniej będzie napędzany układem hybrydowym typu plug-in. Jeśli przecieki się potwierdzą, będzie to jednostka, która aktualnie montowana jest w Octavii RS oznaczona jako ” iV”. To spalinowy silnik 1.4 TSI oraz elektryczny silnik 85 kW, zapewniające łączną moc 180 kW (245 KM) i maksymalny moment obrotowy 400 Nm, który przenoszony jest na przednią oś za pomocą 6-biegowej automatycznej skrzyni DSG.

Aby jednak nie zagrozić starszej siostrze, silnik Scali ma generować maksymalnie 200 koni mechanicznych (przynajmniej tak twierdzą czescy dziennikarze portalu autoforum). Samochód będzie jednocześnie najtańszym modelem Skody oznaczonym jako RS.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Oczywiście jak w przypadku innych tego typu samochodów, możemy spodziewać się sportowego wykończenia wnętrza oraz co najważniejsze – najlepszych dla tego segmentu opon – Michelin Pilot Sport 4 S. Cena nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że Scala RS będzie zdecydowanie tańsza, niż Octavia RS (od 162 150 zł).

Michelin Pilot Sport 4 S

źródło/fot: autoforum.cz / skoda-auto.cz

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News