Na tym zdjęciu jest małe dziecko, ale czy potrafisz je wskazać? To zdjęcie jest hitem sieci

Na tym zdjęciu jest małe dziecko, ale czy potrafisz je wskazać? To zdjęcie jest hitem sieci

Podaj dalej

Jeśli jesteś rodzicem, musisz zakodować sobie jedną, bardzo istotną rzecz. Elementy odblaskowe na ciuchach Twojego ukochanego dziecka i jaskrawe barwy jego ubioru to absolutna podstawa – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Od tej reguły nie ma absolutnie żadnych odstępstw!

To zdjęcie przeraża, ale też uczy

Kilka dni temu w sieci pojawiło się zdjęcie, które dzięki uprzejmości pewnego kierowcy być może uratuje wiele młodych istnień. Policja za zgodą autora opublikowała niedawno dwie fotografie, które być może na zawsze zmienią podejście rodziców, co do stosowania u swoich pociech elementów odblaskowych.

Dziecko przed wejściem na drogę
Czy jesteście w stanie znaleźć na tym zdjęciu małą dziewczynkę?

Upubliczniony materiał ma na celu jedno – bardzo proste zadanie. Ma być przestrogą i jednocześnie uczulać na fakt, że dosłownie jeden maleńki element odblaskowy lub kolorowe – rzucające się w oczy wdzianko, mogą zdecydować o tym, czy wasze ukochane dziecko wróci do domu.

W tym przypadku kierowca zachował czujność i odpowiednio wcześniej wyhamował. Ale nie zawsze musi tak być… Pamiętajcie – odblaski i wyraźne, kolorowe ubranie drastycznie zwiększają szanse pieszych na uniknięcie potrącenia. Zwłaszcza teraz.

Chłopiec w jaskrawym ubraniu
To dokładnie to samo zdjęcie, ale po retuszu grafików komputerowych.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News