Na niemieckiej autostradzie sprawdził ile mocy zostało Passerati 1.9 TDI po 17 latach. Będziecie zaskoczeni!

Na niemieckiej autostradzie sprawdził ile mocy zostało Passerati 1.9 TDI po 17 latach. Będziecie zaskoczeni!

Passat

Podaj dalej

Niewątpliwie król polskiego rynku samochodów używanych może być tylko jeden. Passat B5 z kultowym już silnikiem 1.9 TDI do tej pory cieszy się u nas ogromnym zainteresowaniem wśród kierowców. Jeden z nich postanowił nawet sprawdzić ile werwy zostało w „Passku” po 17-latach ciągłej eksploatacji.

Król szos nadal w formie

Na kanale TopSpeedGermany pojawił się materiał z testu niemal „pełnoletniego” już Passata B5. Pod maską testowanego modelu z 2003 roku pracuje jednostka 1.9 TDI o mocy 130 KM i 285 Nm.

Dla wielu ekspertów motoryzacyjnych na całym świecie, jest to jeden z najlepszych silników wysokoprężnych w historii. Nie ma się co dziwić. Motor ten jest bardzo oszczędny, relatywnie dynamiczny i przy prawidłowej eksploatacji nie sprawia większych problemów właścicielowi.

Na papierze Passat wyposażony w tę jednostkę pierwszą „setkę” pokonuje w ciągu 9,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 208 km/h.

Jeśli jesteście więc ciekawi, czy po niemal 18 latach od wyjazdu z salonu i pokonaniu 275 000 km auto dalej potrafi zbliżyć się do tej prędkości, koniecznie zobaczcie poniższe nagranie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News