Motocyklista jeździł sobie radośnie po moście łukowym. Niestety tego dnia miał pecha [WIDEO]

Motocyklista jeździł sobie radośnie po moście łukowym. Niestety tego dnia miał pecha [WIDEO]

enduro1

Podaj dalej

Zdarzają się na świecie tacy ludzie, którzy od razu po przebudzeniu wpadają na jakiś absurdalny pomysł. Najprawdopodobniej tak było również w tym przypadku, bo jak inaczej wytłumaczyć jeżdżenie motocyklem po konstrukcji mostu?

Jazda motocyklem (zwłaszcza crossowym) to bez wątpienia ogromna frajda i czysta przyjemność. Sęk w tym, żeby wiedzieć gdzie się „bawić”. W Polsce od wielu lat panuje generalny zakaz poruszania się pojazdami silnikowymi po większości ścieżek i dróg leśnych, a tym bardziej poza nimi. Do niedawna w Unii Europejskiej wyjątkiem w tym aspekcie pozostawała Rumunia. Jednak kraj ten w 2020 roku również wprowadził podobny zakaz.

Aktualnie nic nie wskazuje na to, aby przepisy w najbliższym czasie się zmieniły. Motocykliści jeżdżący po lesie niszczą ściółkę, płoszą zwierzynę i niosą ryzyko wywołania pożaru przez gorące elementy maszyny. Nic więc dziwnego, że niektórzy uparcie szukają innego przeznaczenia dla swoich crossów czy enduro. Tak było właśnie w tym przypadku. Pewien młody mężczyzna postanowił najpewniej nagrać fajny filmik na „insta”. W tym celu wsiadł na motocykl i postanowił wjechać na łukową konstrukcję mostu, ku zdumieniu przejeżdżających obok kierowców.

Niestety jednak jego kolega, który nagrywał telefonem ten wyczyn, nie ostrzegł go, że nadjeżdża policja. Teraz 19-latek stanie przed sądem i odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, jazdę bez uprawnień, oraz poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

 

Przeczytaj również