Młodziak w BMW był tak pijany, że zasnął w rowie. Potem nie pamiętał, że prowadził

Młodziak w BMW był tak pijany, że zasnął w rowie. Potem nie pamiętał, że prowadził

119-200181

Podaj dalej

Pijani kierowcy to dalej w Polsce prawdziwa plaga. Co jednak najgorsze i najbardziej przerażające, coraz częściej po spożyciu alkoholu decydują się wsiadać za kółko młodzi kierowcy. To właśnie jednak z takich historii.

Do zdarzenia doszło w Marianowie w powiecie łomżyńskich. Policjanci z drogówki zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę BMW. Jak się okazało, mężczyzna najpierw spożywał alkohol, następnie wsiadł do samochodu i ruszył w drogę.

Niestety po kilku kilometrach stracił panowanie nad samochodem, wjechał do rowu i… zasnął. Przybyły na miejsce patrol długo próbował obudzić kierowcę, ale w końcu się to udało. Oczywiście jak bywa w tego typu przypadkach, w trakcie rozmowy funkcjonariusze w trakcie rozmowy wyczuli od niego alkohol.

Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad półtora promila alkoholu w organizmie. 18-latek nie pamiętał gdzie jechał, że kierował oraz tego, że wjechał do rowu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News