ŚLĄSK: Uszkodził Porsche członka piłkarskiej reprezentacji Polski. Wszystko odbyło się przed wyjazdem na trening na Stadionie Śląskim

ŚLĄSK: Uszkodził Porsche członka piłkarskiej reprezentacji Polski. Wszystko odbyło się przed wyjazdem na trening na Stadionie Śląskim

policja dron policyjne drony mandat taryfikator skrzyżowanie przejście dla pieszych (2)

Podaj dalej

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach zatrzymali mężczyznę, który uszkodził porsche zaparkowane pod jednym z hoteli w centrum miasta. Mundurowi ustalili, że samochód należy do członka sztabu szkoleniowego piłkarskiej reprezentacji Polski, która gościła w Katowicach. Zatrzymany 56-latek odpowie za zniszczenie mienia.

Policjanci dobrze go znają

Wczoraj po południu policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej mieli pilotować autokar z kadrą piłkarską na Stadion Śląski. Jednak zanim do tego doszło, około 17.00 na ulicy Dworcowej podszedł do nich mężczyzna i poinformował, że widział jak ktoś zarysował zaparkowane pod hotelem porsche. Mężczyzna opisał sprawcę i wskazał, gdzie poszedł.

Mundurowi natychmiast zareagowali i zatrzymali wandala. Okazał się nim 56-letni mężczyzna, znany katowickim policjantom z kradzieży sklepowych i innych wykroczeń. W związku z tym, że mężczyzna nie chciał podać swoich danych oraz nie ma stałego miejsca zamieszkania, został zatrzymany. Policjanci dotarli również do właściciela samochodu, który wycenił straty na około 4 tysiące złotych. Zatrzymany, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, odpowie za zniszczenie mienia. Może mu za to grozić kara do 5 lat więzienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News