Mazda 3 Turbo rzuca wyzwanie Golfowi R i Imprezie WRX. Kto wyszedł zwycięsko z tego pojedynku?

Mazda 3 Turbo rzuca wyzwanie Golfowi R i Imprezie WRX. Kto wyszedł zwycięsko z tego pojedynku?

Drag Race

Podaj dalej

Na kanale Throttle House w serwisie YouTube pojawiło się ciekawe porównanie trzech popularnych i mocno usportowionych jednocześnie samochodów – Mazdy 3 Turbo, Volkswagen Golfa R i Subaru Imprezy WRX. Przyjrzyjmy się kto z tej trójki wypadł w teście najlepiej.

Wyścig równoległy prawdę ci powie…

Trójka redaktorów „TH” postanowiła sprawdzić, czy najnowsza mazda w wydaniu AWD jest w stanie stawić czoła swoim dwóm zdecydowanie bardziej popularnym konkurentom. Na początek jednak przyjrzyjmy się osiągom wszystkich modeli biorących udział w wyścigu równoległym.

Sercem Mazdy 3 Turbo jest 2,5- litrowa, turbodoładowana jednostka, która generuje 250 KM i 434 Nm. Moc jest przekazywana na wszystkie koła za pośrednictwem 6-biegowego automatu. Na papierze japoński hot-hatch przyspiesza od 0 do 100 km/h w poniżej 6 sekund. Nieźle!

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Bod maską Subaru WRX pracuje legendarny już 2-litrowy i również turbodoładowany bokser. Silnik dostarcza 268 KM i 350 Nm., które przekazywane są na obie osie. Jednak w tym egzemplarzu zainstalowana została przekładnia CVT, która w porównaniu do „manuala” wydłuża sprint 0-100 km/h o 0,3 sekundy (do 6,3 s).

VW Golf R przynajmniej na papierze jest z całej trójki najmocniejszy. 2-litrowe TSI generuje 300 KM i 400 Nm, co w połączeniu z 6-biegową przekładnią DSG i napędem 4Motion pozwala na osiągniecie „setki” w niecałe 5 sekund. Teraz najwyższy czas przenieść te wszystkie statystyki na asfalt. Jedziemy!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News