Masz taki samochód? W bagażniku możesz mieć poważny problem. Lepiej sprawdź to od razu [WIDEO]

Masz taki samochód? W bagażniku możesz mieć poważny problem. Lepiej sprawdź to od razu [WIDEO]

korozja1

Podaj dalej

Kupując fabrycznie nowy samochód większość kierowców zakłada, że przez co najmniej kilka pierwszych lat będą mieli święty spokój. No bo przecież co nowe, to nowe. Jak się okazuje, nie zawsze tak jest.

Nawet pachnące nowością samochody mogą skrywać wiele przykrych niespodzianek. Najlepszym na to przykładem była Dacia Duster, która po wyjeździe z salonu została rozebrana przez pewnego mechanika na części pierwsze. O tym co YouTuber zastał w środku pisaliśmy w tym materiale.

Jak się okazuje, problemy ze swoimi samochodami mają również zdecydowanie więksi gracze, niż Dacia. Jeśli jesteście posiadaczami Volkswagena Passata B8, to warto jest sprawdzić pewien element, który znajduje się w bagażniku. Dokładnie chodzi o miejsce styku klapy z zawiasami.

W niektórych egzemplarzach Passata B8 w tym miejscu pojawia się zmora każdego właściciela samochodu – rdza. Jeśli więc macie „Paska”, lub zamierzacie w najbliższym czasie stać się posiadaczem tego samochodu (zwłaszcza z drugiej ręki), koniecznie sprawdźcie to miejsce. Jeśli w porę zareagujecie, korozja przestanie się rozprzestrzeniać.

Dokładnie pokazał to bloger Szymon Blacharz, który na co dzień prowadzi swój kanał w serwisie YouTube.

źródło: motofilm.pl

Przeczytaj również