Masz problem z rozruchem Diesla? To małe pudełeczko załatwi sprawę. Ekspert wyjaśnia jak to działa [WIDEO]

Masz problem z rozruchem Diesla? To małe pudełeczko załatwi sprawę. Ekspert wyjaśnia jak to działa [WIDEO]

silnik diesla zima

Podaj dalej

Każdy kto posiada, lub kiedykolwiek był w posiadaniu samochodu z silnikiem wysokoprężnym doskonale wie, że jego rozruch zimą może wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę na świecie. Na szczęście są na to metody.

Diesel stawia opór zimą? Oto jak pozbyć się problemu

Wielu właścicieli diesli uważa, że w okresie zimowym wystarczy wlać do baku wysokiej jakości olej napędowy, aby zapobiec problemom z rozruchem auta. I faktycznie – bardzo często tak właśnie jest. Jednak przed nadejściem siarczystych mrozów warto również rozważyć jeszcze jeden zabieg. Mowa oczywiście o wymianie oleju na arktyczny, który zawiera specjalne dodatki, które przeciwdziałają zmianie właściwości paliwa.

Naturalnie warto również sprawdzić stan naszego akumulatora. Jeśli będzie się on „kończył” to bardzo łatwo będziemy mogli to dostrzec – w trakcie odpalania silnika kontrolki na tablicy rozdzielczej zaczną przygasać. To oznacza, że należy rozważać powoli jego wymianę. No dobrze, ale co wtedy, kiedy wszystkie te czynności zostały wykonane, a nasz diesel dalej okrutnie męczy się w trakcie rozruchu? Cóż, jak się okazuje są na to inne sposoby.

zima silnik diesla nie odpala

„Magiczne pudełeczko”

Na przykład to małe pudełeczko, które po podpięciu doprowadza do bardzo prostego zabiegu. Mianowicie zmienia wskazania czujnika temperatury silnika na ok 10 sekund, przez co wymusza na sterowniku grzanie świec żarowych niezależnie od temperatury oraz zwiększenie dawki paliwa w czasie rozruchu.

Jak to działa w praktyce i czy faktycznie jest przydatne? To postanowił sprawdzić nie kto inny, jak Michał „Michu” Jesionowski – najpopularniejszy w Polsce bloger motoryzacyjny prowadzący kanał Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam w serwisie YouTube.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News