Masz "chromy" w swoim samochodzie? Dzięki temu będą lśniły jak nowe [WIDEO]

Masz "chromy" w swoim samochodzie? Dzięki temu będą lśniły jak nowe [WIDEO]

mercedes-g7cc496378_1280

Podaj dalej

Chromowane listwy, atrapy i emblematy to bez wątpienia te elementy pojazdu, które zwracają na siebie szczególną uwagę. Pełnią one nie tylko funkcję ozdobną, ale również nadają pojazdowi szyku i elegancji. Dzięki nim nawet niedrogi samochód może wyglądać prestiżowo. Jest tylko jeden warunek – muszą być zachowane w dobrej kondycji.

Chrom jest metalem charakteryzującym się pięknym, lustrzanym połyskiem i wysoką odpornością na korozję. Niestety, zaniedbane elementy wykonane z tego materiału bardzo szybko tracą swój pierwotny blask i zamiast cieszyć oko, pogarszają ogólny stan wizualny naszego auta.

Elementy chromowane, podobnie z resztą jak wszystkie inne, wymagają regularnego czyszczenia. Musi być ono jednak bardzo dokładne – dużo bardziej dokładniejsze niż np. w przypadku aluminiowych felg czy zewnętrznych „plastików”. Jest to konieczne, jeśli chce się zachować właściwy wygląd przyciągający uwagę. Inaczej zamiast zdobić, chromowane elementy będą szpecić samochód.

Do procesu regeneracji „chromów” potrzebne będą nie tylko specjalistyczne środki. Jakość zastosowanej przez nas chemii jest w tym przypadku kluczowa. Tylko dedykowane, dobrej jakości i sprawdzone preparaty zapewnią bezpieczeństwo i ładny wygląd powłoce chromowanej. Jeśli zdecydujemy zrobić to „po taniości”, może dojść np. do zmatowienia powłoki (niektóre środki zawierają substancje ścierne).

Wszystkie informacje w temacie pielęgnacji elementów chromowanych zebrali blogerzy z kanału Miłośnicy Detailingu. To swoiste kompendium wiedzy w tym temacie i przede wszystkim kompletny poradnik – jak się za to należycie zabrać. Jeśli zatem Wasz samochód posiada elementy chromowane, to zdecydowanie warto zapoznać się z tym materiałem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News