Masowe wycofywanie popularnych batonów ze sprzedaży. Producent ostrzega - może w nich znajdować się szkło

Masowe wycofywanie popularnych batonów ze sprzedaży. Producent ostrzega - może w nich znajdować się szkło

Masowe wycofywanie popularnych batonów ze sprzedaży. Producent ostrzega – może w nich znajdować się szkło

Podaj dalej

Każdego dnia na całym świecie w przemyśle spożywczym dochodzi do wielu błędów i zaniedbań, w wyniku których na pułki sklepowe trafiają produkty, które mogą zagrażać naszemu zdrowi, a nawet życiu. Niestety, jesteśmy zmuszeni poinformować o kolejnym takim przypadku.

Po herbacie, która mogła doprowadzić do śmierci oraz niebezpiecznych przyprawach i toksycznym chlebie, tym razem masowo ze sprzedaży wycofywane są popularne batony. Jak poinformował portal Merkud.de, spożycie orzechowego batonika Share, może być niebezpieczne dla zdrowia. Na linii produkcyjnej doszło najprawdopodobniej do awarii, dlatego w niektórych partiach produktu może pojawić się szkło.

„Nie można wykluczyć, że w partii tego produktu znajdują się kawałki szkła”. „Dlatego zaleca się nie spożywać produktu.” – podał producent w komunikacie prasowym.

Wycofaniem objęty jest ten produkt:

  • Nazwa: Share Organic Nut Bar Chocolate & Blueberry, 35g.
  • Data przydatności do spożycia: 12.10.2023
  • Partia: GT3013

Każdy, kto kupił produkt objęty wycofaniem, nie powinien go spożywać, ponieważ istnieje ryzyko zranienia odłamkami szkła, które mogą się w nim znajdować. Według portalu konsumenckiego productwarning.eu mogą wystąpić na przykład urazy jamy ustnej lub gardła, a także urazy wewnętrzne i krwawienia.

Producent informuje, że klienci, którzy zakupili baton musli, mogą zwrócić go do swoich sklepów w celu uzyskania zwrotu ceny zakupu bez okazywania paragonu. Produkty Share można kupić online oraz w różnych supermarketach i drogeriach. Produkty Share są również sprzedawane m.in. w Rossmannie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News