Mandaty w Polsce zostaną zniesione na czas wojny? W sieci pojawił się właśnie taki apel

Mandaty w Polsce zostaną zniesione na czas wojny? W sieci pojawił się właśnie taki apel

kontrola predkosc mandat

Podaj dalej

Wybuch wojny na Ukrainie spowodował, że ludzie zaczęli szukać oszczędności wszędzie tam gdzie tylko się da. Nic dziwnego – w niepewnych czasach warto jest mieć zabezpieczenie w postaci większej ilości pieniędzy na koncie. Niektóre jednak pomysły jak osiągnąć ten cel są po prostu groteskowe (delikatnie to ujmując).

Założyciel serwisu Anuluj-Mandat zaapelował w Internecie o zniesienie wszystkich drogowych grzywien w Polsce. Tomasz Parol uważa, że dzięki temu więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach tych Polaków, którzy zdecydowali się udzielić schronienia uchodźcom z Ukrainy.

Co więcej – żąda, aby wstrzymane zostały również egzekucje już wymierzonych grzywien oraz egzekucji komorniczych. Nie wiemy tylko do końca jak miałoby to działać. Policjant drogówki miałby w trakcie zatrzymania kierowcy łamiącego przepisy weryfikować, czy ten gości w swoim domu uchodźców? Niestety autor materiału nie zdradził, co miał na myśli.

Swoją drogą zastanówcie się co działoby się na drogach, gdyby pomysł Tomasza Parola faktycznie wszedł w życie. Zabrakłoby karetek, żeby wozić ludzi z wypadków do szpitali. Jak można wpaść na tak niedorzeczny pomysł?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News