Kupił 20-letnią Hondę za 300 tys. zł. W czym tkwi jej sekret?

Kupił 20-letnią Hondę za 300 tys. zł. W czym tkwi jej sekret?

Podaj dalej

Kultowy model Hondy – Civic Type R wszedł do produkcji w 1997 roku. Od tego czasu japoński hot-hatch zyskał na całym świecie wielu entuzjastów. Teraz jeden z tych pojazdów został sprzedany w Japonii za niebotyczne pieniądze.

Staruszek w idealnej kondycji

Od debiutu pierwszej Hondy Civic Type R minęły już 24 lata. Nic więc dziwnego, że dla kolekcjonerów dobrze zachowane egzemplarze z lat ’90 dalej są bardzo łakomym kąskiem. I nie ma się co dziwić – do dzisiaj z zaledwie 16 000 wyprodukowanych sztuk tego usportowionego modelu, zachowało się w nienagannym stanie zaledwie kilkanaście.

Teraz jeden z nich znalazł nowego właściciela, który na aukcji w Japonii zapłacił za Type R EK9 bagatela… 62 600 euro, czyli według średniego kursu walut około 290 tysięcy złotych. Samochód pochodzi z 2000 roku i jest w zasadzie nowy. Przejechał niecałe 2600 kilometrów, a jego lakier nie posiada żadnej skazy czy ognisk korozji.

Honda Civic Type R

Auto zostało wyposażone w czerwone kubełkowe fotele Recaro SR3 oraz sportowe – również czerwone akcenty wnętrza jak np. obszycie kierownicy.

Honda Civic Type R

Pod maską pracuje jednostka benzynowa o pojemności 1.6 l, która generuje 185 koni mechanicznych przy 8200 obrotów na minutę.

Honda Civic Type R

Maksymalny moment obrotowy wynosi tutaj 160 Nm przy 7500 obrotów na minutę. Honda Civic Type R EK9 przyspiesza do pierwszej setki w czasie 6,7 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 225 km/h.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News