Kultowa Supra z filmu "Szybcy i Wściekli" sprzedana. Kwota jest niewyobrażalna [ZDJĘCIA]

Kultowa Supra z filmu "Szybcy i Wściekli" sprzedana. Kwota jest niewyobrażalna [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

Pomarańczowa Supra – prowadzona przez nieżyjącego już Paula Walkera została sprzedana na aukcji Barretta-Jacksona w Las Vegas za kwotę, która „zwykłych” śmiertelników może zwalić z nóg.

„To nie jest po prostu Supra, to jeden z najbardziej legendarnych samochodów Hollywood – samochód, który rozpoczął kulturalną rewolucję”. powiedział prowadzący licytację aukcjoner. I ciężko nie przyznać mu racji.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Ta konkretna Supra osiągnęła status ikony w historii samochodów filmowych, a na dodatek była prowadzona przez Paula Walkera w pierwszym filmie serii Fast and Furious.

Nadwozie tego cacka zostało pomalowane w kolorze Candy Orange Lamborghini z grafiką „Nuclear Gladiator” autorstwa Troy Lee Designs i dodatkowo ozdobione licznymi naklejkami sponsorów. Całość uzupełnia wspaniały bodykit Bomex, który charakteryzuje się wielkim tylnym skrzydłem. Samochód ma również 19-calowe felgi Racing Hart M5.

Pod maską znajduje się oczywiście sześciocylindrowy rzędowy silnik Toyoty z turbodoładowaniem o pojemności 3,0 l – dopasowany do czterobiegowej automatycznej skrzyni biegów. Auto zostało sprzedane za 550 tys. dolarów, czyli ok. 2,08 mln złotych.

fot: Barrett-Jackson

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News