PILNE: Kontrowersyjny sondaż. Polacy chcą tankować paliwo po 10 zł/l ale...

PILNE: Kontrowersyjny sondaż. Polacy chcą tankować paliwo po 10 zł/l ale...

Tanie tankowanie

Podaj dalej

Niemal każdego dnia w mediach pojawiają się kolejne informacje o zbrodniach rosyjskich wojsk na ludności cywilnej w Ukrainie. Nic więc dziwnego, że ludzie na całym świecie solidaryzują się z narodem ukraińskim i chcą wprowadzania kolejnych sankcji na kraj rządzony przez Putina.

Podobnie jest również nad Wisłą. Polacy są gotowi do sporych wyrzeczeń, byle tylko na Rosję nakładane były kolejne środki represji. Chodzi głównie o blokadę dostaw ropy, gazu i węgla z tego kraju, nawet, jeśli mielibyśmy płacić 10 zł za litr wybranego paliwa.

putin wojna wojsko ukraina rosja ropa naftowa gaz paliwo ceny cena
fot. pixabay

Ukraina ważniejsza niż ceny

Przeprowadzony przez Gazetę Wyborczą sondaż opierał się na jednym pytaniu: Czy Pana/Pani zdaniem Polska powinna wprowadzić pełne sankcje na surowce z Rosji (gaz, węgiel, ropę), nawet jeśli będzie to oznaczać paliwo po 10 zł za litr, kartki na ten towar, czasowe ograniczenia w dostępie do prądu i reglamentację gazu? 

Jego wyniki są w pewnym sensie zaskakujące. Jak podaje portal wyborcza.biz – aż Aż 61,4 proc. respondentów popiera takie rozwiązanie i jest w stanie płacić za paliwo więcej, jeśli tylko przełożyłoby się to na dodatkowe sankcje na Rosję. Wynika z tego jasno, że Polacy są gotowi na zmniejszenie komfortu życia, bo Ukraina i los jej obywateli jest zdecydowanie ważniejszy, niż ceny paliwa.

Przeciwnego zdania w tej kwestii było zaledwie 16,6 proc. ankietowanych. Z kolei 13,3 proc. twierdzi, że ciężko powiedzieć, a 8,7 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

źródło: wyborcza.biz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News