Komputery w tych autach przekłamują spalanie o kilkanaście procent! Sprawdź czy musisz uważać

Komputery w tych autach przekłamują spalanie o kilkanaście procent! Sprawdź czy musisz uważać

Podaj dalej

Czujni kierowcy nie do końca wierzą zapewnieniom komputerów pokładowych i bardzo często obwiniają producentów o zaniżanie wyników spalania. Bliżej problemowi postanowił przyjrzeć się ADAC – niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów osób.

Kto powinien uważać?

Prawie wszystkie produkowane w dzisiejszych czasach pojazdy posiadają lub mogą zostać wyposażone w komputer pokładowy. Zakres ich możliwości jest różny. Jednak to co kierowców interesuje najbardziej, to przybliżony zasięg auta możliwy do pokonania na pozostałym w baku paliwie oraz średnie spalanie.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

W tym miejscu każdy posiadacz samochodu wyposażonego w komputer pokładowy powinien zadać sobie pytanie. Otóż na ile można zawierzyć wskazaniom zawodnej przecież elektroniki? No właśnie! Zawsze należy pamiętać, że komputer też bywa omylny, a najczęstszy błąd jaki popełniają kierowcy to bezgraniczne zaufanie i sugerowanie się jego wskazaniami.

Jak się okazuje wątpliwości w tym temacie dopadły niemiecki automobilklub ADAC, który postanowił sprawdzić działanie komputerów pokładowych w 77 samochodach. Pod uwagę wzięto wszystkie rodzaje napędu: benzynowy, diesel, CNG i elektryczny. Oto wyniki

Test komputerów pokładowych ADAC – modele zaniżające zużycie paliwa

Tabelka

Test komputerów pokładowych ADAC – modele zawyżające zużycie paliwa

źródło/zdj.: www.wyborkierowcow.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News