Komiczny mandat stał się faktem. Kierowcy są wściekli - nie wierzą, że za to grozi 250 zł kary

Komiczny mandat stał się faktem. Kierowcy są wściekli - nie wierzą, że za to grozi 250 zł kary

mandat os strażników granicznych

Podaj dalej

Od 10 kwietnia ubiegłego roku w Polsce obowiązują stawki mandatów za niektóre wykroczenia. Kierowców najbardziej zainteresować powinien 16 punkt art. 117 §2 k.w., który traktuje o stanie sanitarnym pojazdu. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej kontrowersyjnych zapisów w nowym kodeksie. Do tego stopnia, że niektórzy kierowcy w trakcie kontroli myślą, że to żart.

Ćwierć tysiąca kary za… bałagan w aucie

W myśl nowych przepisów od 10 kwietnia 2021 roku kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości nawet 250 zł. Za co? Wystarczy, że policjant uzna, iż pojazd nie jest właściwie posprzątany.

Od razu uspokajamy jednak wszystkich tych, którzy nie przykładają większego znaczenia do tego, czy w ich samochodzie panuje bałagan, czy też nie. Policja oczywiście nie sprawdza wszystkich aut. Zmiana dotyczy tylko kierowców taksówek, busów i autobusów.

Czyszczenie deski rozdzielczej

Jak podaje portal moto.pl, mandat za niezapewnienie podróżnym odpowiednich warunków higieny i środka transportu we właściwym stanie sanitarnym trafił do taryfikatora w 2020 r. MSWiA zdecydowało się na jego wprowadzenie z powodu epidemii COVID-19. Przepis ten dalej jest jednak aktualny, dlatego jeśli prowadzimy działalność związaną z szeroko pojętym przewozem osób, to lepiej mieć się na baczności.

źródło: moto.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News